Aktivity pro malé i velké, sport

Zajímá vás, co všechno se dá na Loketsku dělat, až se dostatečně nabažíte kulturních zážitků a zatoužíte po pohybu? Žádný strach, nudit se rozhodně nebudete. Stačí otevřít pomyslnou bránu Slavkovského lesa a vydat se na průzkum místní krajiny. Záleží jen na vás, zda při tom budete šlapat po svých, nebo na kole. Vodáky zcela jistě nadchnou možnosti řeky Ohře, golfisty zase široký výběr hřišť. A děti (i adrenalinově založení dospělí) si určitě nenechají ujít lanový park přímo v Lokti s 18 překážkami ve výšce od 5 do 12 metrů.

Turistika
Ať už dáváte přednost klasické turistice, nordicwalkingu nebo běhání, okolí Lokte si zamilujete hned po prvním kroku. A je úplně jedno, po které cestě, cestičce nebo pěšince se vydáte. Jedinečné kouzlo Slavkovského lesa je všudypřítomné. Pokud se ale přece jen raději držíte značených cest, přímo z Lokte jich vede hned několik. Modrá vás dovede údolím řeky Ohře ke Svatošským skalám a dále do Karlových Varů, po zelené dojdete k rozhledně Krudum (a cestou si můžete odskočit ke zřícenině kostela sv. Mikuláše). Vydat se můžete také po žluté, která míří do Horního Slavkova a do Krásna. Jestliže dojdete až tam, rozhodně nezapomeňte na rozhlednu Krásenský vrch.

Cyklistika
Pro cyklisty je Loketsko učiněným rájem. A to nejen pro ty vyježděné, ale i pro kolaře-amatéry, kteří se spíš než na rychlost soustředí na krajinu kolem. A taky pro ty úplně nejmenší, sbírající své první cyklistické zkušenosti. Právě rodiny s malými dětmi mají ve velké oblibě údolí řeky Ohře mezi Loktem a Karlovými Vary (cca 9 km), se známými Svatošskými skalami. Vede tudy Národní cyklotrasa č. 6, jinak též známá jako Cyklostezka Ohře.
Kdo by ji chtěl projet celou, toho čeká 110 km věrně kopírujících vlnící se řeku (Od německých hranic přes Cheb, Kynšperk nad Ohří, Sokolov, Loket, Karlovy Vary, Klášterec nad Ohří, Kadaň, Žatec, Louny až do Litoměřic, kde se Ohře vlévá do Labe.). Pokud ale dáváte přednost kopcovitějšímu terénu liduprázdnějším cestám, vyberte si některou z mnoha stezek křižujících Slavkovský les.

Vodáctví
Že je v létě Ohře oblíbeným cílem vodáků, je známý fakt. Stejně jako to, že mezi její nejkrásnější úseky patří právě okolí Lokte. Už jen samotný výhled od hladiny na kamenné věže hradu vysoko na skále stojí za to. A pak jsou tu (opět) Svatošské skály –s velmi oblíbenou restaurací Jan Svatoš, známou vodáckou zastávkou. Řeka je tady mírná a vhodná i pro děti. Hned za Loktem najdete dvě vodácká tábořiště, další se nachází v Karlových Varech. Funguje tu také několik půjčoven, kde si můžete zamluvit kanoe, kajaky nebo populární rafty.

Golf
Také milovníci pečlivě upravených greenů mají na Loketsku spoustu možností, kde se svému koníčku věnovat. Nejblíž to budete mít na golf do Sokolova a do Cihelen. V obou případech se jedná o 18jamková hřiště s vynikající pověstí a prvotřídními službami. Dobře známý i mezi laickou veřejností je Golf Resort Karlovy Vary (Olšová Vrata), málokdo ale ví, že v samotném centru K. Varů najdete ještě jedno 18jamkové hřiště – a to Hipodrom Holoubek přímo na dostihovém závodišti. Menší 9jamkové hřiště má Golf Club Háje (Kolová) a za návštěvu určitě stojí i hřiště v Mariánských Lázních. Už jen proto, že jde o jedno z nejstarších hřišť v Čechách (vybudované už v roce 1905 ve výšce 787 m n. m.).