Kam s dětmi

Děti mívají zvláštní schopnost vidět dobrodružství i v těch zdánlivě nejobyčejnějších věcech. Ke spokojenosti jim stačí procházka lesem, hrad opředený legendami nebo úzké uličky cizího města. Jsou ale místa, kde jejich malá srdíčka zajásají ještě o něco víc. Sepsali jsme pro vás pár osobně ověřených tipů, kam s dětmi rádi chodíme. A věříme, že stejně nadšená z nich bude i celá vaše rodina.

Svatošky dětský ráj
Přírodní rodinný areál schovaný v lesích jen malý kousíček od známých Svatošských skal potěší malé i velké milovníky koní, na kterých si tu můžete i zajezdit. Konkrétně na indiánském plemenu Appaloosa. Krom toho tu ale na děti čeká i velká vzduchová trampolína, lanové centrum, hřiště, minizoo a malá botanická zahrada. A nechybí ani občerstvení s krbem a terasou. Z Lokte vás sem dovede cyklostezka podél řeky Ohře.

Svatý Linhart – obora & lanové centrum
Lesy v kopcích nad Karlovými Vary skrývají nejedno překvapení. Třeba oboru Sv. Linhart, kde můžete potkat jeleny siku, daňky a divoká prasata. K jejich sledování slouží nejen klasická pozorovatelna, ale také soustava chodníčků, pod kterými zvířata volně prochází. To ale zdaleka není vše. Na Linhartu najdete také velké lanové centrum, kavárnu nebo 2 km dlouhou dendrologickou stezku.Kdo se nebojí výšek, může vyzkoušet také speciální stezku mezi korunami stromů s malými domečky přímo na kmenech – a to ve výšce cca 15 m.

Diana – rozhledna & motýlí dům
Děti rozhledny prostě milují. Dobrodružné výšlapy po starých schodech i zasloužené výhledy do širokého okolí. Karlovarská Diana má ale schovaná ještě další esa v rukávu. Historickou lanovku, která vás vyveze až nahoru od Grandhotelu Pupp (jezdí celoročně každých 15 min.). Motýlí dům se spoustou tropických okřídlených krasavců hned u rozhledny. Dětské hřiště a taky minizoo s göttingenskými prasátky, kamerunskými kozami, pávy a poníky. Za vstup do motýlího domu zaplatí dospělí 80 Kč (děti 40, rodina 220), rozhledna i zvířátka jsou zdarma.

Areál Rolava
Tip na koupaliště by tu rozhodně neměl chybět. Protože kdo má děti, dobře ví, že se v létě bez vody neobejdou. Rolavu najdete v karlovarské čtvrti Rybáře a můžete si tu nejen zaplavat, ale třeba i projet na šlapadle. A nudit se tu nebudete, dokonce ani když se trochu ochladí. Součástí areálu je také 1300 m dlouhý okruh pro in-line bruslení, vzduchová trampolína a dětské hřiště. V místní půjčovně vám rádi poskytnou nejen brusle i s přilbou a chrániči, ale třeba i koloběžku, pétanque nebo obří šachy.

Sokolov – Dětské centrum fantazie
Zabavit děti, když venku svítí sluníčko, je hračka. Ale co když vám počasí zrovna moc nepřeje? V takovém případě možná uvítáte hernu plnou atrakcí, jako je sokolovská Fantazie. Na děti tu čeká vnitřní bobová dráha, tobogán, autodráha, trampolíny, skluzavky i prolézačky. A taky dětský koutek pro nejmenší, solná jeskyně a restaurace s oblíbenou pizzou a dalšími dobrotami. Za vstupné zaplatí dospělí ve všední dny 60 Kč, děti 150 a rodina 390 (resp. 90, 190 a 490 o víkendu). Děti do 1 roku neplatí nic.

Karlovy Vary – Dětský svět U Hafíka&HopaHopa
I v Karlových Varech je kam zamířit, když se venku žení všichni čerti. S většími dětmi můžete vyzkoušet některou z místních exkurzí, ty menší se dostatečně vyřádí v kryté herně. Dětský svět U Hafíka najdete v Drahovicích, zábavní park HopaHopa zase ve Staré Roli. Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv z nich, připravte se na spoustu zábavy na skluzavkách, prolézačkách, skákacích hradech a dalších atrakcích. Zkrátka nepřijdou ani vaše žaludky, o které se postará sympatický personál v restauracích.